Gmina Lubsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

 • UWAGA ROLNICY – SUSZA !

  Informujemy, iż w związku z wystąpieniem na terenie Gminy Lubsza niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim jest susza, istnieje możliwość składania wniosków o dokonanie szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.

 • Odkomarzanie

  Wójt Gminy Lubsza  informuje mieszkańców Gminy Lubsza, że w dniu 21; 22 lub 24 czerwca 2019 r. ok. godz. 18.00 planowane jest  odkomarzanie. Przeprowadzenie zabiegu jest uwarunkowane sytuacją pogodową.

  Wójt zwraca się również z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, spożywanie owoców i warzyw po dokładnym ich umyciu oraz ograniczenie przebywania na zewnątrz budynków, szczególnie osób starszych i dzieci w czasie wykonywania zabiegów przeciwko komarom.

  Do oprysków zostanie użyty preparat ASPARMET 200ET.

  Akcja będzie  prowadzona  z samolotu.

   

   

   

 • PLASTIK WŁÓŻ DO ŻÓŁTEGO WORKA

  Pierwsze kontrole dotyczące  segregacji odpadów komunalnych przez mieszkańców gminy wskazują, że nie wszyscy potrafimy poprawnie segregować plastiku i tworzyw sztucznych

 • Ogłoszenie

  Wójt Gminy Lubsza oraz Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Śmiechowice sp. z o.o. informuje, że w wyniku panujących upałów, a wraz z tym wzrostem zapotrzebowania na wodę pitną, wprowadza się zakaz podlewania ogródków i napełniania basenów wodą uzdatnioną pobieraną z wodociągów.

 • Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dofinansowania zadań z zakresu usuwania azbestu  z terenu Gminy Lubsza

  Zapraszam wszystkich właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Lubsza, którzy na swoich nieruchomościach posiadają wyroby zawierające azbest do składania wniosków o dofinansowanie na ich demontaż, odbiór i utylizację.

 • Informacja dotycząca wyboru ławników na kadencję 2020-2023

  W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2019 roku czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Rejonowym w Brzegu, Prezes Sądu Okręgowego w Opolu zwrócił się do Rady Gminy Lubsza  z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników: do Sądu Rejonowego w Brzegu 1 ławnika.

 • Informacja

 • Ogłoszenie

   „ĆWICZENIE RENEGADE" w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.  Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza”.  

 • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

  w sprawie ogłoszenia rekrutacji dzieci do Klubu Dziecięcego w Lubszy

 • Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  Wójt Gminy Lubsza informuje mieszkańców gminy o bezpłatnej zbiórce odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego  oraz zużytych opon o średnicy do 120 cm w miesiącach maju i czerwcu 2019 rok

Metryczka
 • podmiot udostępniający:
  Gmina Lubsza
  odwiedzin: 14886
Dane jednostki:

Gmina Lubsza
49-313 Lubsza
ul. Brzeska 16
NIP: 7471406277 REGON: 000543781

Dane kontaktowe:

tel.: 77 411 86 15, 29, 30, 31, 32
fax: 77 411 86 30
e-mail: lubsza@lubsza.ug.gov.pl
strona www: lubsza.ug.gov.pl

Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności
×